biuro@agmarkominki.pl

Porady

  • Jak dobrać odpowiedni wkład kominkowy?

Wybierając kominek przemyśl dokładnie, czy chcesz, aby był on źródłem ciepła, czy jedynie ozdobą. Warto zadać sobie kilka istotnych pytań:
  • jak często chcemy palić w kominku? 
  • czy zależy nam na bezpośrednim obcowaniu z ogniem? 
  • czy chcemy ogrzewać w ten sposób cały dom lub jego część? 
  • czy wkład kominkowy miałby służyć również do podgrzewania ciepłej wody użytkowej? 
  • gdzie będzie składowane drewno?
  • czy prowadzimy regularny tryb życia? 

Poza ważnymi pytaniami technicznymi istotna jest również estetyka zabudowy wkładu. Nie zawsze jesteśmy w stanie przenieść wizję z katalogu do swojego domu. Aby uniknąć niepotrzebnych wydatków oraz niemiłych niespodzianek podczas eksploatacji warto dobrze przemyśleć zarówno wybór mocy wkładu jak i dobór odpowiedniej zabudowy.

Jeżeli chcesz skorzystać z fachowej porady, dobrać wkład, wycenić usługę potrzebujesz pomocy skorzystaj z pomocy naszych specjalistów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu możemy zaoferować doradztwo zarówno pod względem technicznym jak i estetycznym. Zadzwoń i umów się z naszym doradcą. Wspólnie ustalimy co będzie dla Ciebie najbardziej korzystne. Zaadaptujemy każdy projekt do potrzeb budynku, nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Zachęcamy do kontaktu i konsultacji, z przyjemnością podzielimy się naszą wiedzą.


  • Nie wiesz na jaki komin się zdecydować? Pomożemy.

Komin to wyrób budowlany, który jest nierozłącznie związany z systemem grzewczym. Należy go projektować w oparciu o podstawowe informacje związane z rodzajem kotła czy też zastosowanym paliwem. Dobór komina jest uzależniony od wielu czynników, ale zasadniczym jest rodzaj zastosowanego urządzenia grzewczego oraz jego parametrów. 
Między innymi należy zadecydować czy lepszym rozwiązaniem okaże się budowa komina wewnątrz domu, czy też na zewnątrz. Rozwiązania wewnętrzne polecane są w budynkach, które nie zostały jeszcze wykończone. Dzięki temu nie zaistnieje konieczność nagłego remontu. W pozostałych przypadkach sprawdza się komin zewnętrzny.

Jeżeli chodzi o rodzaje kominów istnieje wiele możliwości do wyboru mamy m. in. kominy ceramiczne, wewnętrzne wkłady, kominy izolowane.

Masz problem z doborem odpowiedniego komina? Potrzebujesz nietypowej usługi, masz kłopoty z systemem kominowym? Zadzwoń do nas, doradzimy, pomożemy i zamontujemy wszystko bez zarzutu.